Családi-és gyermeknap 2026. május 30.

Május 30-án iskolánk tanulói felléptek a községi Családi-és gyermeknapon. Elsőként egy Rábaközi verbunkot látthatunk a 2. osztálytól, majd egy népdalcsokorot adott elő Kun Norina, Kun Krisztián és Németh Szófia. Ezt egy Somogyi botos tánc követte a 4. osztály és az 5. osztály néptánc szakköröseitől.Ismét népdalcsokor következett Varró Natália, Orbán Kincső és Fodor Jázmin előadásában.A műsor további részében egy Moldvai csángó táncot láthattunk a 3. osztályosoktól, majd egy újabb népdalcsokor következett: Kovács Alíz Csenge, Madarász Léna és Barabás Kamilla jóvoltából. A műsor utolsó előtti produkciója egy népi játék volt az 1. osztályosok és a 2. osztályosok néptánc szakköröseitől. A produkciókat egy Székelyföldi csürdöngölő zárta a 4. osztály előadásában.A népdalénekeseket Czumpft Krisztina, a néptáncosokat pedig Balogh László készítette fel. A fotókat Madarász Noémi, 7. osztályos tanuló készítette.

MÉH-ÉSZ Logikai Verseny 2026.

Az Országos MÉH-ÉSZ Logikai Versenyen az 1. és 2. osztályos robotika szakkörös tanulóink – egy 27 fős, lelkes csapat – a decembertől májusig tartó, 5 fordulós megmérettetésen az előkelő országos 5. helyet szerezték  meg. A legkisebbek hatalmas kitartással vették az akadályokat, és a népes mezőnyben bebizonyították, hogy a programozás alapjai és a logikus gondolkodás nem korfüggő. Szívből gratulálunk a gyerekeknek és felkészítőjüknek, Kárász Andreának a kimagasló teljesítményhez! Nagyon büszkék vagyunk rátok!

Színházlátogatás 4. osztály 2026.

Negyedik osztályos tanulóink tömegközlekedéssel kirándultak Százhalombattára, ahol a Barátság Művelődési Központban megtekintették a Kamaszodók című táncszínházi előadást. A rendkívül izgalmas, lendületes és magával ragadó produkció a kamaszkor aktuális kérdéseit, kihívásait és érzelmi nehézségeit dolgozta fel, amelyekkel a gyerekek is egyre gyakrabban találkoznak. Az előadás különleges hangulata és dinamikája nagy hatással volt a tanulókra. Bízunk benne, hogy a látottak segítenek nekik jobban megérteni saját érzéseiket, valamint támogatást nyújtanak a felmerülő problémák kezelésében.
A színházlátogatást egy közös fagyizással zártuk, amely méltó befejezése volt a tartalmas napnak.

Május 28. sportfesztivál

Május 28-án délután az Aktív Iskola programjainak keretében került megrendezésre az alsós sportfesztivál. A gyerekek 4 pályán próbálhatták ki ügyességüket, gyorsaságukat.

Köszönjük a jó hangulatú, pörgős délutánt Kipru Mirandának és segítőinek!

“Tanár úr kérem” című előadás megtekintése

Május 27-én iskolánk felső tagozatos tanulói a dunaújvárosi Bartók Színházba látogattak, ahol a “Tanár úr kérem” című előadást tekinthették meg. A produkció mind tartalmában, mind megvalósításában rendkívül szórakoztató és színvonalas volt. A gyerekek nagyon élvezték,maradandó pozitív élményekkel tértek haza.

Köszönjük a Szüszének, hogy felső tagozatosainknak – akárcsak ősszel az alsósoknak – megvásárolták a színházjegyeket, ezzel is támogatva azt, hogy minél több tanulónk juthasson el színházba! 

HEBE országos tanulmányi verseny 6. helyezés

Gratulálunk Rituper Fruzsinának, iskolánk 2. osztályos tanulójának kiemelkedő versenyeredményeihez!

A HEBE országos tanulmányi versenyen matematikából országos 6. helyezést, környezetismeretből pedig országos 7. helyezést ért el. Emellett a MOZAIK tanulmányi verseny anyanyelvi és környezetismeret kategóriáiban is szépen szerepelt, ahol a középmezőnyben végzett.

Büszkék vagyunk Fruzsina szorgalmára és kitartására, további sok sikert kívánunk neki!

Indulj el egy úton…

   Barabás Kamilla, iskolánk 6. osztályos tanulója az idei tanévben rengeteg munkával kimagasló eredményt ért el az énekversenyek sorában. Az őszi iskolai fordulón a felsős diákok között I. helyezést ért el, ennek okán indulhatott a tavasz folyamán a területi, megyei és országos népdaléneklési versenyeken.

  2026. március 19-én rendezték meg Székesfehérváron a „TISZÁN INNEN, DUNÁN TÚL” országos népdaléneklési verseny Fejér vármegyei fordulóját, ahol saját korosztályában kiemelt arany minősítést kapott, mellyel kvalifikálta magát a verseny országos fordulójára.

  2026. április 29-én a ’Kikelet’ Tankerületi Népdaléneklési Versenyen Pusztaszabolcson a III. korcsoportban (5-6.o.) I. helyezést ért el.

  2026. május 9-én a „TISZÁN INNEN, DUNÁN TÚL” országos népdaléneklési minősítő verseny országos fordulóját rendezték meg az Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában. Az ország 14 megyéjéből érkeztek ide általános és középiskolás diákok is. Egy nagyon színvonalas verseny volt minden szempontból, rengeteg tapasztalattal és élménnyel gazdagodhatott mindenki, aki jelen volt. Kamilla a korcsoportjában bronz minősítéssel tért haza. Ez volt élete első országos versenye, ezzel az eredménnyel büszkén fejezte be az idei versenyszezont.

   Hatalmas munka, teljesítmény, alázat és elköteleződés ilyen hosszan dolgozni egy ügy mellett. Már az előző évben folyó munka is benne van ebben az eredményben. A kitartás meghozta az eredményt. A következő tanévtől már a következő korcsoportba lépve ismét előtte áll a lehetőség, hogy újabb sikereket érjen el Kamilla.

Gratulálunk Kamillának az idei évben elért eredményeihez, és felkészítőjének, Czumpft Krisztinának!

Tanulmányi kirándulás, május 21.

Május 21-én a 3. osztályosok tanulmányi kiránduláson vettek részt Budapesten. Először a Parlament szépségeit tekinthették meg idegenvezetés mellett, majd a Szamos Csokoládémúzeumban készítettek kis csokoládékat és tudhattak meg többet a csokoládéról tárlatvezetés keretében. A napot az Olimpia Park hatalmas játszóterén zárták, így kissé fáradtan, de rengeteg élménnyel gazdagodva tértek haza.

„Indulj el egy úton…” Természetismereti turisztikai vetélkedő

Idén 11. alkalommal került megrendezésre a Seregélyesi Baptista Általános Iskola szervezésében az „Indulj el egy úton…” Természetismereti turisztikai vetélkedő, melyen iskolánk felsős csapata 5., míg a 3. osztályos csapata első alkalommal vett részt. 3 online fordulón keresztül az Alföldi Kéktúra útvonalának Szekszárd és Mindszent vasútállomás közötti szakaszán haladhattak végig virtuális formában nagyon változatos, játékos feladatokon keresztül a gyerekek. A kitartó munkának köszönhetően az alsósok korcsoportjukban 22 csapatból 4. helyen jutottak be a legjobb tíz közé, míg a felsősök 48 csapat közül a 2. helyen a seregélyesi döntőbe, ahol határon túlról is érkeztek versenyzők.A döntőre május 15-én került sor, melyen 33 vidéki és számos helyi csapat (őket a verseny tisztasága érdekében külön értékelték) vett részt a kísérő pedagógusokkal együtt. A Művelődési Házban a megnyitó után, rögtön kezdetét is vette az első forduló, ahol a 3 forduló képanyagából válogattak a szervezők, a diákoknak ezeket kellett felismerniük. Ezt követően Jakab Sándor és Kenyeres Oszkár, a Hazajáró filmsorozat készítői tartottak képes beszámolót Délvidékről, a gyerekeknek ezzel kapcsolatos kérdésekre kellett választ adniuk.A második fordulóra az iskolában került sor, ahol a kisebbeknek 12, míg a nagyoknak 15 feladatot kellett megoldaniuk, ezek anyaga mind az első 3 online forduló ismeretanyagára épült. A finom ebéd után mozgásos, taktikára épülő feladatok közül válogathattak a gyerekek. A nap végén a református templomban került sor az eredményhirdetésre. A Kis Kékek csapata: Erdős Tilda, Kócsi Dorabella, Madarász Nóra és Ölbei Sándor a 4. helyet szerezték meg – mindösszesen 1 ponttal elmaradva a 3. helyezettektől. A Besnyői Természetjárók csapata: Madarász Noémi, Németh Csenge, Debreceni Zalán és Kiss Vince szoros versenyben szintén 4. helyen végeztek. Szívből gratulálunk nekik és felkészítőjüknek, Bodrogi Csillának!Köszönjük a szállításban nyújtott segítséget a szülőknek és a Szironta Együttes-nek!