„A dal eleven énekben él…”
Nem ért véget az énekversenyek sora az idei tanévben. 2026. április 29-én került megrendezésre a ’Kikelet’ Tankerületi Népdaléneklési Verseny Pusztaszabolcson, ahol nyolc diák képviselte iskolánkat. A kötelező dalok egy része az anyák napjához fűződött, a másik része pedig a választott dalok tematikájához, melyet a kapcsolatok, kötődések, életképek tükrében kellett kiválasztani. Ez elsőre egy tág témakörnek tűnhet, hiszen egy nagy témakört jelöl ki, azonban pont arra világít rá, hogy vegyük észre, népdalaink pont azzal a szándékkal születtek meg, hogy az emberek kiénekelhessék magukból örömüket, bánatukat. A gyerekek számukra fontos, kedves dallamokat választhattak, nem volt leszűkítve a téma által a választható dalok tára.
1.-2. osztály
Varró Natália
Kovács Alíz Csenge
Orbán Kincső
3. -4. osztály
Fodor Jázmin
5.- 6. osztály
Barabás Kamilla
Kun Krisztián
Kun Norina
7.-8. osztály
Németh Szofia Rózsa
Három korcsoportban iskolánk tanulói szerezték meg az első helyezést:
1.-2. osztály
Orbán Kincső I. helyezés az I. korcsoportban
3. -4. osztály
Fodor Jázmin I. helyezés a II. korcsoportban
5.- 6. osztály
Barabás Kamilla I. helyezés a III. korcsoportban
Köszönöm a szülők együttműködését! Külön köszönöm annak a három szülőnek, akik segítettek a gyermekeknek eljutni a versenyre!
„A dal eleven énekben él; nem olvasással, hanem élőszóval terjed szájról-szájra.” (Kodály Zoltán)
Czumpft Krisztina








