’Kikelet’ Tankerületi Népdaléneklési Verseny Pusztaszabolcs 2026.

„A dal eleven énekben él…”

Nem ért véget az énekversenyek sora az idei tanévben. 2026. április 29-én került megrendezésre a ’Kikelet’ Tankerületi Népdaléneklési Verseny Pusztaszabolcson, ahol nyolc diák képviselte iskolánkat. A kötelező dalok egy része az anyák napjához fűződött, a másik része pedig a választott dalok tematikájához, melyet a kapcsolatok, kötődések, életképek tükrében kellett kiválasztani. Ez elsőre egy tág témakörnek tűnhet, hiszen egy nagy témakört jelöl ki, azonban pont arra világít rá, hogy vegyük észre, népdalaink pont azzal a szándékkal születtek meg, hogy az emberek kiénekelhessék magukból örömüket, bánatukat. A gyerekek számukra fontos, kedves dallamokat választhattak, nem volt leszűkítve a téma által a választható dalok tára.

1.-2. osztály

Varró Natália

Kovács Alíz Csenge

Orbán Kincső

3. -4. osztály

Fodor Jázmin

5.- 6. osztály

Barabás Kamilla

Kun Krisztián

Kun Norina

7.-8. osztály

Németh Szofia Rózsa

Három korcsoportban iskolánk tanulói szerezték meg az első helyezést:

1.-2. osztály

Orbán Kincső I. helyezés az I. korcsoportban

3. -4. osztály

Fodor Jázmin I. helyezés a II. korcsoportban

5.- 6. osztály

Barabás Kamilla I. helyezés a III. korcsoportban

Köszönöm a szülők együttműködését! Külön köszönöm annak a három szülőnek, akik segítettek a gyermekeknek eljutni a versenyre!

„A dal eleven énekben él; nem olvasással, hanem élőszóval terjed szájról-szájra.” (Kodály Zoltán)

Czumpft Krisztina